Dlaczego to trudna i wyjątkowa okolica ? 

Skóra szyi i dekoltu nie starzeje się szybciej, ona starzeje się inaczej niż skóra twarzy. W pewnym momencie życia widzimy, że ta okolica znacznie się pogorszyła, czasami dzieje się to bardzo gwałtownie i odczuwamy w związku z tym duży dyskomfort.

Budowa skóry szyi i dekoltu jest nieco inna niż skóra twarzy. W opisywanym obszarze mamy cieńszą podściółkę tłuszczową, mniej gruczołów łojowych, skóra jest cieńsza, jest w niej mniej kolagenu oraz elastyny, szybko traci nawilżenie i jędrność. Bardzo szybko pojawiają się poziome zmarszczki, skóra staje się wiotka i wygląda niekorzystnie. Z wiekiem również dochodzi do wzrostu tkanki tłuszczowej w okolicy szyi i jej pogrubienia.

Dużo łatwiej jest zaopiekować się skórą twarzy, dużo łatwiej wykonać zabiegi, które dadzą nam dobre efekty na twarzy niż na szyi i dekolcie. Ponowne naprawienie czy też przywrócenie młodego wyglądu tym trudnym okolicom wymaga dużo więcej czasu, dużej ilości zabiegów i naszej cierpliwości.

W profilaktyce przeciwstarzeniowej tej okolicy najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja oraz to by zabiegi zacząć stosunkowo wcześnie bo już przed 30 rokiem życia. Osoby, które nie zapominają o tym, że pielęgnacja skóry szyi i dekoltu jest równie ważna co twarzy będą długo cieszyły się jej dobrym wyglądem.

Wybrane zabiegi dla Ciebie