Istnieją naprawdę skuteczne metody usuwania blizn, które w zależności od stopnia nasilenia problemu, pozwalają znacznie zredukować lub zupełnie wyeliminować nieestetyczne zmiany. Blizny to naturalny ślad po uszkodzeniu powierzchni skóry w wyniku urazu, zabiegu operacyjnego lub rozległego stanu zapalnego. Jedyną skuteczną metodą korekcji blizn są zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

RODZAJE BLIZN

ZANIKOWA (ATROFICZNA)

Blizny zanikowe są efektem zakłócenia procesu gojenia, związanego z niedostateczną syntezą nowej tkanki, jak ma to miejsce w przypadku trądziku, blizn po ospie wietrznej, czy nieprawidłowym leczeniu sterydami.

PRZEROSTOWA

Blizna przerostowa jest tworem barwy fiołkowej, wyraźnie odgraniczonym i uniesionym względem otaczającej zdrowej skóry. Blizna ustala się w ciągu drugiego roku, ale pozostaje szeroka i nieestetyczna, sprawiając wrażenie jakby wpełza bezpośrednio w zdrową skórę.

Przyczyny powstawania:
•źle wykonany szew
•opóźnione bliznowacenie

BLIZNOWCE

Bliznowce (keloidy) są to blizny przyrosłe, które nie cofają się. Powstają w wyniku przerostu brzegów, przypominają guzy skórne, utworzone z niedojrzałej tkanki łącznej w przewlekłych stanach zapalnych. Są bardzo nieestetyczne. Nie ma możliwości ich leczenia , ponieważ ten typ blizn będzie się odnawiał.

PODZIAŁ BLIZN ZE WZGLĘDU NA PRZYCZYNĘ:
•potrądzikowe
•pourazowe
•pooperacyjne

Wybrane zabiegi dla Ciebie