Nasza skóra ma duże zdolności do kurczenia się i rozciągania jednak z pewnymi ograniczeniami. Dlatego też gdy wracamy do normalnej wagi po odchudzaniu lub po ciąży, może pozostać nam nadmiar skóry w okolicy brzucha. Duże znaczenie w zdolności kurczenia się skóry mają nasze indywidualne predyspozycje czyli geny. U niektórych osób skóra może skurczyć się niemal do pierwotnego stanu, u innych pozostaje rozciągnięta i obwisła. Czasem, oprócz samej skóry, w okolicach brzucha pojawia się także tkanka tłuszczowa, która tworzy nieestetyczne wałeczki.
Często pierwszym wyborem są kosmetyki. Nie spodziewaj się spektakularnych efektów. Kosmetyk, to tylko kosmetyk i nie jest w stanie radykalnie zmienić wyglądu skóry, szczególnie wtedy, kiedy jest ona nadmiernie rozciągnięta. Jeśli stopień problemu nie jest ogromny – zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej mogą bardzo pomóc. Na poprawę jędrności brzucha polecamy :

 • Laser Frakcyjny
 • Karboksyterapia
 • HIFU
 • Endermologia LPG
 • Fale Radiowe mikroigłowe Vivace
  Należy pamiętać o tym, że jeden zabieg niewiele pomoże. Konieczne jest skorzystanie z całej serii zabiegów – dopiero wtedy będzie można dostatecznie ocenić efekt.
  Jeśli natomiast oprócz wiotkiej skóry mamy w tej okolicy nadmiar tkanki tłuszczowej to polecamy wykonanie kriolipolizy Cooltech.
  Są takie pacjentki, u których nadmiar skóry jest tak duży, że najlepszym wyborem będzie plastyka brzucha. Zabiegi w gabinecie chirurga plastyka to najbardziej inwazyjne, ale też najskuteczniejsze sposoby na rozprawienie się z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej. Liposukcję stosuje się w przypadku, kiedy oprócz nadmiaru skóry mamy do czynienia także z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Pamiętajmy, że liposukcja nie jest receptą na otyłość. Stosuje się
  ją wtedy, kiedy tłuszcz kumuluje się w jednym obszarze ciała i pomimo diety i ćwiczeń – wciąż wygląda nieestetycznie

Wybrane zabiegi dla Ciebie