Jak zmniejszyć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami powodują, że twarz sprawia wrażenie smutnej i przemęczonej. Istnieją skuteczne metody poprawy kondycji skóry pod oczami i redukcji nieestetycznych zasinień. Warto zadbać o to jak najszybciej, ponieważ wraz z upływem czasu problem będzie się pogłębiał.


Jak powstają zasinienia pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, delikatna i niezwykle wrażliwa na działanie wszelkich szkodliwych czynników. Nie ma na niej gruczołów łojowych, a podściółka tłuszczowa jest wyjątkowo cienka. Brak odpowiedniej ochrony, nierównomierna pigmentacja i zła kondycja naczyń krwionośnych, to prosta recepta na rozwój nieestetycznych zmian.Wyróżniamy trzy główne typy cieni pod oczami:

-naczyniowe  występują w większości przypadków. Często jest to efekt dziedziczony genetycznie. Naskórek pod oczami jest bardzo cienki . Włókna kolagenowe i elastyny występujące w tym miejscu są stosunkowo słabe. Często występują płytko położone i szerokie naczynia krwionośne. Skóra nie może ich „zakryć” i prześwitujące naczynia są widoczne jako sinofioletowe cienie.

-barwnikowe  pojawiają się przeważnie okresowo u młodych osób. Po 30 roku życia mają jednak tendencję do utrwalania się. Powstają w efekcie gromadzenia się w naskórku barwnika krwi – hemoglobiny i produktów jej rozkładu. Rozwiązaniem są zabiegi rozjaśniające.

-związane ze zmianami zanikowymi skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej. W wyniku starzenia poduszeczki tłuszczowe w okolicy oka zmniejszają swą objętość, a tkanki policzka ulegają obniżeniu, wskutek czego dochodzi do powstawania zagłębień. Rozwiązaniem w takich przypadkach są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego niwelujące ubytek tkanki tłuszczowej w okolicy podoczodołowej.

Czynniki determinujące:

•predyspozycje genetyczne
•alergie
•zaburzenia hormonalne
•styl życia czyli stres, palenie tytoniu, przewlekłe picie alkoholu,
•szybka utrata tłuszczu i kolagenu,
•nieprawidłowości barwnikowe.

Wybrane zabiegi dla Ciebie

MEZOTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA

KWAS HIALURONOWY

LASER FRAKCYJNY

LASER TULOWY

ZAFIRRO