Opis technologii

Profhilo to zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry.

PROFHILO® to wielopoziomowy, dynamiczny remodeling tkanek, który w  przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, nie poszerza twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze sprężystość, wygładza i liftinguje skórę, wysmuklając rysy.  

Preparat Profhilo  składa się z opatentowanych Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych (HCC HA ang. hybrid cooperative complex hyaluronic acid) L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry i tkanki podskórnej stanowiącej najważniejsze podścielisko dla skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry. Preparat ten gwarantuje najwyższe z dostępnych na świecie stężeń substancji czynnej bo aż 64mg HCC HA. Bioremodeling Profhilo to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które co najważniejsze likwidują wiotkość skóry na całej jej grubości. Produkt pozwala na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia.  Profhilo® stosowany jest do leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry, obszarów moblinych ruchomych twarzy, szyi, ciała,  które były wcześniej ciężkie do odbudowy.

Wskazania

 • Zwiotczałe obszary skóry twarzy, szyi i ciała
 • Regeneracja tkanki skórnej i podskórnej z bliznami
 • Przebudowa skóry
 • Wielopoziomowy dynamiczny remodeling tkanek

Przebieg

PROFHILO dzięki swej opatentowanej budowie, jako prekursor w remodelingu, wymaga również specjalnej metody podawania. Opatentowana Technika BAP – Bio Active Points – to tylko 5 wkłuć po każdej stronie twarzy. Są to punkty, które zostały specjalnie opracowane przy użyciu urządzenia mierzącego oporność tkankową. Dzięki temu oraz specjalnym reologicznym właściwościom produktu, PROFHILO swobodnie przenika i rozprowadza się w skórze i tkance podskórnej, integrując się z nią, nie pozostaje w depozytach, w których został podany.

BAP technique została stworzona dla dolnych 2/3 twarzy w odpowiedzi na jej charakterystykę starzenia się i odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, oraz okolicy przedusznej i brody.

Punkty zostały tak opracowane, by do minimum zredukować liczbę iniekcji i ryzyko siniaków. Lekarz wyznacza je bardzo precyzyjnie, ponieważ są to tzw. punkty receptywne. Preparat podawany jest w postaci depozytów po 0.2 ml na punkt na granicy skóry i tkanki podskórnej. 

Efekty

Skóra po zabiegach jest rozświetlona, zagęszczona, napięta i elastyczna. Dodatkowo redukcji ulegają drobne zmarszczki, wypłycają się bruzdy nosowo-wargowe, wygładza się broda i poprawia owal twarzy. Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie. 

Rezultaty widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Technika wstrzykiwania do Bio Estetycznych Punktów iniekcji BAP pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe dając delikatny, naturalny efekt liftingu skóry. 

Opracowane ostatnio specjalne punkty do terapii wiotkiej skóry szyi i udowodnione naukowo działanie na tkankę tłuszczową pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów terapeutycznych w tym trudnym obszarze. Wielopoziomowe, skórno-podskórne odtwarzanie tkanek daje efekt ”rozprężenia” skóry na szyi, bez konieczności częstych, powtarzanych wstrzyknięć, koniecznych do stymulacji proce- sów naprawczych. Tylko 2 zabiegi co miesiąc w sesji, powtarzane 2 razy w roku. 

Przeciwskazania

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • Ciąża i okres karmienia piersią;
 • Choroby nowotworowe;
 • Zaburzenie krzepnięcia krwi;
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • Grzybicze i bakteryjne infekcje skóry oraz stany zapalne;
 • Aktywna opryszczka.

Cennik

Twarz1200,-
Szyja1200,-