Opis technologii

Nasza skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej określanej także jako SMAS czyli warstwę mięśniowo-powięziową. Właśnie ta ostatnia warstwa jest najważniejszą „podporą” dla skóry, w znaczącym stopniu decyduje o jej napięciu, jest kluczowa dla naszych rysów twarzy. Lifting ultradźwiękowy HIFU jest nieinwazyjnym zabiegiem działającym na tą warstwę, a tym samym zapewniającym pełną alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Jest to równocześnie rozwiązanie bezpieczne, komfortowe i skuteczne. Podczas zabiegu ciągłość skóry nie jest przerwana, a efekt uzyskiwany jest w wyniku koagulacji tkanek znajdujących się w głębi pod naskórkiem. Pozwala to uniknąć dyskomfortu i ryzyk związanych z operacją oraz następującą po niej rekonwalescencją. Ultradźwięki w medycynie są stosowane już od ponad 20 lat (np. w USG), jednak zastosowanie ściśle w medycynie estetycznej technologii HIFU to osiągniecie ostatnich kilku lat. Zabieg nie wymaga przygotowania, trwa do 60 minut i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Jeden zabieg wystarcza dla uzyskania pełnego i trwałego efektu.

Wskazania

HIFU umożliwia osiągnięcie różnych efektów w zależności od miejsca zastosowania i problemu który chcemy zniwelować. Częstą procedurą zabiegową jest całkowity lub częściowy lifting skóry twarzy. Osobną grupę stanowią zabiegi na ciało, które mogą mieć dwojakie działanie: usuwanie wiotkości skóry lub / i na nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi na ciało mogą być stosowane na dekolt, brzuch, boczki, ramiona, uda i kolana.

Przebieg

HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound wykorzystuje zogniskowaną falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości. Częstotliwość i moc tej fali powodują podgrzanie tkanek. Energia cieplna omija naskórek i dociera na ściśle określoną głębokość w przedziale od 1,5 do 4,5 mm na twarzy, a nawet do 13 mm w przypadku ciała. Efekt termiczny występuj punktowo i ujędrnia oraz napina skórę, a także tkanki podskórne na poziomie SMAS. Dochodzi do punktowego podgrzania tkanek do temperatury 65 – 75˚C i miejscowej koagulacji włókien kolagenowych. Ulegają one skróceniu napinając tym samym naszą skórę co widzimy od razu po zakończeniu zabiegu. Równocześnie rozpoczyna się proces przebudowy skóry, który trwa do 3 miesięcy od zabiegu. W trakcie następnych tygodni po zabiegu obserwujemy wzrastające napięcie i ujędrnienie skóry. Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu ale uzyskanie pełnego efektu wymaga przebudowy tkanek w okresie od 1 do 3 miesięcy. Standardowo kolejny zabieg można wykonać po 12 miesiącach. W stosunku do urządzeń starszej generacji wyróżnia bezbolesność zabiegów dlatego zabieg nie wymaga znieczulenia. Jest to zabieg całoroczny.

Efekty

  • Lifting i odmłodzenie skóry
  • Poprawa owalu twarzy
  • Podniesienie opadających brwi
  • Redukcja zmarszczek na czole
  • Wygładzenie zmarszczek wokół ust
  • Zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych
  • Odmłodzenie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu
  • Poprawa napięcia zwiotczałej skóry np. podbródka, ramion, wewnętrznej części ud, brzucha
  • Redukcja tkanki tłuszczowej

Przeciwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu, również zastosowanie technologii HIFU nie jest wskazane w przypadku występowania niektórych chorób. Należą do nich schorzenia neurologiczne, choroby serca, dermatozy, nowotwory, choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz niewyrównana cukrzyca. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia terapii są również stany zapalne, wirusowe oraz grzybicze skóry, trądzik, opryszczka oraz otwarte rany. Nie należy wykonywać zabiegu u kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji. HIFU nie jest wskazane u osób z metalowymi implantami, rozrusznikiem serca, skłonnością do blizn przerostowych – keloidów oraz u pacjentów stosujących przewlekle leki przeciwzapalne.

Cennik

Twarz (bez oczu)1500,-
Policzki800,-
Czoło500,-
Podbródek700,-
Chomiki500,-
Podbródek + Chomiki900,-
Szyja800,-
Twarz, szyja, dekolt2000,-
Ramiona1000,-
Boczki800-1000,-
Brzuch1500,-
Uda wewnętrzne900,-
Uda zewnętrzne900,-
Całe uda1500,-