Opis technologii

Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.

Wskazania

Laser frakcyjny posiada szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest do usuwania wszelkiego rodzaju blizn (blizn potrądzikowych, pourazowych czy pooperacyjnych). Laser frakcyjny CO2 umożliwia także odmładzanie skóry, jest sposobem na nieinwazyjny lifting i poprawę jędrności.

Jak również usuwa:

  • włókniaki,
  • naczyniaki rubinowe,
  • brodawki wirusowe (“kurzajki”),
  • znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),
  • inne zmiany skórne

Przebieg

Zabieg trwa około 30-45 minut. Zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Jeśli zabieg dotyczy twarzy, lekarz dzieli ją na kilka obszarów: czoło, policzki, brodę ,nos. Następnie do każdego z nich punkt po punkcie przykłada się głowice lasera. W trakcie zabiegu wykonywane są poziome, pionowe jak również skośne przejścia głowicą. Liczba „przejść” może być różna zależy od reakcji skóry, jej typu i problemu z jakimi mamy do czynienia. W technologii lasera CO2 istotne jest to, ze pomimo naświetlenia całego obszaru skóry jedynie ok. 25% jest zniszczone podczas jednego zabiegu, co gwarantuje bardzo dobry efekt naprawczy bez ryzyka powikłań.

Efekty

Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, może też piec. Obrzęk może utrzymywać się przez kilka dni, uczucie nadwrażliwości skóry do dwóch- trzech tygodni. Skórę należy myć łagodnymi środkami oraz pielęgnować kremami przyspieszającymi regenerację. Przez miesiąc po zabiegu konieczna jest pełna ochrona przeciwsłoneczna.

Efekt jest długotrwały- trwale likwiduje blizny oraz blizny potrądzikowe. Efekt estetyczny odmłodzenia utrzymuje się nawet do dwóch lat. Zalecana jest seria 2-3 zabiegów, ale różnica już po jednym widoczna jest znaczna różnica.

Przeciwskazania

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Przyjmowanie leków fotouczulających
  • Choroby nowotworowe w trakcie leczenia, czynne infekcje skórne

Cennik

W przypadku blizn / rozstępów cena ustalona jest indywidualnie w zależności od wielkości opracowanego obszaru. Zalecane jest wykonanie od 3-4 zabiegów w odstępach min 4 tygodni. W pakiecie taniej – 3 zabiegi na twarzy tylko 2700 zł (cena regularna 3900 zł).

Twarz1300,-
Szyja800,-
Dekolt 1000,-
Okolica oczu600,-
Okolica ust600,-
Grzbiety rąk700,-
Twarz + szyja 1500,-
Twarz + szyja + dekolt2200,-
Blizny, rozstępy od 400,-
Pośladki od 1200,-
Piersi od 1000,-
Brzuch od 1200,-