Blefaroplastyka wykonywana jest w naszym ośrodku metodą złożoną z cięcia klasycznego i usuwania nadmiaru skóry laserem CO2. W części przypadków usuwa się również tłuszcz pozagałkowy. Podobnie operowana jest powieka dolna.
Wskazania
wskazania funkcjonalne (ograniczenie pola widzenia, opadnięcie powiek, podwinięcie lub odwinięcie powieki)
wskazania estetyczne
Przebieg
Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, usuwamy po pomiarach właściwy obszar skóry i szyjemy szwami nierozpuszczalnymi ciągłymi lub pojedynczymi, które usuwa się po 5-7 dniach.
Efekty
Efekt końcowy pojawia się po tygodniu w momencie ustąpienia obrzęku pozabiegowego.
W technologii wykorzystujemy implanty silikonowe okrągłe lub anatomiczne w zależności od oczekiwanego efektu. Najczęściej umieszczamy je w loży podmięśniowo. Po umieszczeniu plastycznie zeszywamy skórę – blizna umiejscowiona jest w rowku podsutkowym i ma długość ok 4 cm. Używamy implantów firm Motiva, Politech, Mentor.
Wskazania
Wskazania estetyczne lub przy rekonstrukcji piersi.
Przebieg
W znieczuleniu ogólnym wykonujemy cięcie pod sutkiem i wytwarzamy lożę na implant pod mięśniem piersiowym większym. Następnie umieszczamy implant i zeszywamy warstwowo powłokę.
Efekty
Efekty zależą od założenia i oczekiwań pacjentek .Wykonanie zabiegu wymaga wnikliwej rozmowy celem dokładnego ustalenia oczekiwań. Rozmiar dobieramy po dokładnym pomiarze wielkości klatki piersiowej, jakości skóry i położenia brodawek.
Przeciwskazania
Opadnięcie piersi – wymaga jednoczesnego podniesienia, nadmierne oczekiwanie pacjentek, ogólnochirurgiczne.
W przypadku przerostu tkanek piersi u mężczyzn wykorzystujemy dwie metody terapeutyczne zależne od rodzaju przerostu. Klasyczne wycięcie stosuje się w przypadku przerostu gruczołowego, laserowe z liposukcją w przypadku przerostu tłuszczowego.
Wskazania
Zabieg wykonuje się ze wskazań zdrowotnych i estetycznych. Głównym wskazaniem jest zaburzenie kształtu klatki piersiowej wynikające z przerostu piersi, zakłócone dobre samopoczucie i samoocena pacjenta. Zabieg może być przeprowadzony u zdrowych mężczyzn w każdym wieku.
W technologii wykorzystujemy laser diodowy, którego długość fali niszczy tkankę tłuszczowa i gruczoły potowe zlokalizowane podskórnie w małym obszarze pach. Podajemy określoną energię w zależności od obszaru, jednocześnie chłodząc skórę unikając jej oparzenia.
Wskazania
Nadpotliwość pach
Przebieg
Po wykonaniu znieczulenia miejscowego, wprowadzamy kaniulę z włóknem laserowym pod skórę i podajemy wachlarzowo energię na głębokości ok 4 mm pod skórą.
Efekty
W zamyśle zabieg jest jednorazowy i efekty powinny być zadawalające po pierwszym .Czasami jednak z powodu opornosci gruczołów potowych wymaga powtórzenia.
Lipoliza laserowa to połączenie działania lasera 1064 nm niszczącego tkankę tłuszczową z odessaniem jej ssakiem niskociśnieniowym.
Wskazania
Lipoginekomastia
Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy:
Brzucha
Boczków
Bryczesów
Kolan
Podbródka
Przebieg
Znieczulenie miejscowe okolicy operowanej przez infuzję roztworem Kleina. Kolejny etap to lipoliza laserowa po której następuje odessanie tłuszczu czyli liposukcja. Po zabiegu okolicy operowana zaopatrywana jest opatrunkiem uciskowym.
Efekty
Efekty pojawiają się po ok 2 tyg. i zejściu obrzęków z okolic operowanych. Późny efekt występuje ostatecznie po 4-6 miesiącach. Kiedy tkanka tłuszczowa ulega resorpcji poprzez mechanizmy wydalania drogą wątroby i nerek .Czasem z otworów po użyciu kaniul wycieka surowiczy płyn podbarwiony krwią, przez okres kilku godzin.
Zabieg plastyki brzucha wykonujemy celem poprawy wyglądu powłok brzucha .W zależności od stopnia zaawansowania stosujemy znieczulenie miejscowe lub znacznie częściej ogólne. Usuwamy nadmiar skóry i zeszywamy ponownie płaty tak by blizny znalazły się pod bielizną. Niejednokrotnie konieczne jest przesuniecie pępka w nowe miejsce.
Wskazania
Wskazania zwykle są estetyczne, pozwala to na powrót powłok do wyglądu sprzed lat, bez fartuchów czy fałdów.
Przebieg
Zabieg trwa ok 2 -3 h. Wymaga precyzyjnego szycia, założenia drenów odbarczających. Szwy skórne zwykle usuwa się po 2 tygodniach.
Efekty
Jako metoda doprowadzenia do płaskiego brzucha nie ma sobie równych. Niestety trzeba mieć założenie pozostawienia dość długich blizn, ukrytych nad spojeniem łonowym
Przeciwskazania
Ogólne dotyczące leczenia chirurgicznego czy znieczuleniu ponad 2 h.
Cennik
Mini plastyka brzucha
3300,-
Plastyka bez przesunięcia pępka (znieczulenie ogólne)
W zależności od zakresu zmian, stosujemy chirurgiczne poszerzenie, plastykę, bądź obrzezanie częściowe lub całkowite.
Wskazania
Zwężenia w okolicy napletka
Skrócone wędzidełko napletka
Stany zapalne z ziarniną
Przebieg
Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego. Następnie w zależności od zakresu zabiegu stosujemy chirurgiczne metody poszerzenia bądź usunięcia napletka. Zabieg kończy założenie szwów oraz opatrunku uciskowego, i przekazanie pacjentowi szczegółowych informacji o dalszym postępowaniu.
Efekty
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk okolicy operowanej, który ustępuje po około 3 dniach. Całkowite wygojenie następuje po 2- 3 tygodniach.
W praktyce chirurgicznej nie istnieje możliwość całkowitego usunięcia blizn. Jednak wielokrotnie można zmienić ich wygląd by stały się akceptowalne dla pacjenta. Każda blizna wymaga indywidualnego podejścia i sposobu jej leczenia . Większość zmian można usunąć w znieczuleniu miejscowym
Wskazania
Blizny ( w tym przerosłe)
Pooperacyjne
Pourazowe
Pooparzeniowe
Pozapalne
Rozstępy
Bliznowce
Przebieg
Blizny usuwamy klasycznie wycinając je i ponownie zeszywając bez napięcia warstwowo, z użyciem szwów rozpuszczalnych nierozpuszczalnych tzw. Striperów. Dodatkowo stosujemy opatrunki odbarczające i hydrokoloidowe.
Efekty
Efekty uzyskuje się nawet po miesiącach od wycięcia. Dodatkowo możemy poprawić ich wygląd zabiegami z użyciem lasera frakcyjnego.
Przeciwskazania
Przyjmowanie steroidów i retinoidów
Nowotwory skóry
Ciąża i okres karmienia
Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka!!)
Korzystanie ze słońca lub solarium w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
W leczeniu przepuklin istotne jest dokładne określenie wielkości wrót i rozmiaru. Przeprowadzamy je w znieczuleniu miejscowym lub w wypadku większych przepuklin znieczuleniu podpajeczynówkowym .Stosujemy siatki polipropylenowe lecząc przepukliny metodą beznapęciową.
Wskazania
Wskazaniem do leczenia jest stwierdzenie jej wystąpienia i brak przeciw wskazań ogólno zdrowotnych. Im wcześniej zoperowana tym mniejszy zakres zabiegu.
Przebieg
Zabieg zwykle trwa od 20 min. W przepadku dużych przepuklin brzusznych czas trwania zabiegu może przedłużyć się do 3 godzin.
Efekty
Efekty są trwałe. Wymagany jest okres nawet do 2 miesięcy ograniczenia wysiłku fizycznego.
Przeciwskazania
Poważne choroby współistniejące, zaburzenia krzepnięcia.
Leczenie żylaków odbywa się po dokładnej kwalifikacji i badaniu dopplerowskim układu żylnego .Wykorzystujemy kilka metod w zależności od stopnia i rodzaju zmian. Są to metody klasyczne i EVHL z użyciem lasera.
Wskazania
Żylaki kończyn dolnych żył powierzchownych
Przebieg
Zabieg w zależności od stopnia zaawansowania wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Usuwamy całą żyłę lub fragmenty (met. Mullera). W wielu przypadkach stosujemy leczenie laserem diodowym 1064 nm. Po zabiegu szyjemy skórę lub zakładamy tzw. stripery przy małych nacięciach. Kończyna dolna zostaje zabandażowana. Wskazana jest kompresjoterapia przez około tydzień po zabiegu.
Efekty
Usunięcie żyły daje trwały efekt w obszarze jej unaczynienia. Wykonany zabieg nie daje jednak gwarancji powstania żylaków w innym obszarze żylnym.
W celu zamknięcia niewielkich naczyń krwionośnych stosujemy preparat Aethoxysklerol 2%, podawany bezpośrednio do naczynia zamyka jego światło znosząc przepływ krwi w tej okolicy. Jednorazowo podajemy od 1- 4 ampułek.
Wskazania
Niewielkie naczynia krwionośne
Pajączki
Niewielkie naczynia żylne powierzchowne
Przebieg
W przypadku wielu naczynek rozsianych na dużej powierzchni, każde naczynie zamyka się z osobnego wkłucia podając preparat. Jeżeli występują tak zwane pajączki, czyli skupiska naczyń możliwe jest zamknięcie wielu z jednego wkłucia. Po zabiegu zalecane jest ubranie rajstop bądź podkolanówek uciskowych pierwszej klasy ucisku, używanie ich przez co najmniej 2 tygodnie.
Efekty
Bezpośrednio po zabiegu występuje stan zapalny w naczyniach do których podany został preparat. Stan ten utrzymuje się przez pierwsze 3 doby, następnie stopniowo ustępuje. Pełny efekt terapii widoczny jest po około 3 tygodniach.
W leczeniu wykorzystujemy laser CO2 celem usunięcia fragmentu macierzy paznokcia, dzięki czemu jego szerokość nie powoduje już stanów zapalnych wynikających z mechanicznego drażnienia.
Wskazania
Wskazaniem do leczenia jest ból i stan zapalny wywołujący powstanie ziarniny przy brzegu paznokcia.
Przebieg
Okolica poddana zabiegowi zostaje znieczulona miejscowo. Następnie fragment paznokcia traumatyzujący okoliczne tkanki zostaje wycięty, a macierz zwaporyzowana z użyciem lasera CO2. Zabieg kończy założenie opatrunku uciskowego, oraz przekazanie szczegółów dotyczących pielęgnacji okolicy operowanej.
Efekty
Po pełnym wygojeniu które następuje w przedziale 2-4 tygodni dany obszar jest wolny od zmian ziarninowych, paznokieć jest zwężony o szerokość poddaną zabiegowi.
Po badaniu dermatoskopowym podejmujemy decyzję o sposobie usuwania zmiany skórnej. Jeżeli istnieją podejrzenia co do zmiany usuwamy ją z cięcia chirurgicznego z odpowiednim marginesem, następowym zszyciem i przesyłamy do badania histopatologicznego celem dalszej diagnostyki. Wyniki dostępne są po 2-4 tygodniach od daty pobrania. Jeżeli zmiana jest łagodna usuwamy ją przy pomocy lasera CO2.
Wskazania
Brodawki łojotokowe
Brodawki zwykłe
Brodawki płaskie
Brodawki płciowe
Włókniaki
Naczyniaki
Naczyniakowłókniaki
Róg skórny
Zmiany barwnikowe
Przebieg
Okolica zmiany zostaje znieczulona miejscowo, następnie redukujemy nadmiar tkanek przy pomocy cięcia chirurgicznego bądź z użyciem wiązki lasera CO2. Zakładamy opatrunek uciskowy jeżeli jest taka konieczność.
Efekty
Bezpośrednio po zabiegu powstaje strup, który utrzymuje się do około 1 tygodnia. Po jego odpadnięciu skóra w tej okolicy może być lekko zaczerwieniona bądź odbarwiona. Koloryt skóry powraca do naturalnego po 2 tygodniach.
Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.
Wskazania
Laser frakcyjny posiada szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest do usuwania wszelkiego rodzaju blizn (blizn potrądzikowych, pourazowych czy pooperacyjnych). Laser frakcyjny CO2 umożliwia także odmładzanie skóry, jest sposobem na nieinwazyjny lifting i poprawę jędrności.
Jak również usuwa:
włókniaki,
naczyniaki rubinowe,
brodawki wirusowe (“kurzajki”),
znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),
inne zmiany skórne
Przebieg
Zabieg trwa około 30-45 minut. Zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Jeśli zabieg dotyczy twarzy, lekarz dzieli ją na kilka obszarów: czoło, policzki, brodę ,nos. Następnie do każdego z nich punkt po punkcie przykłada się głowice lasera. W trakcie zabiegu wykonywane są poziome, pionowe jak również skośne przejścia głowicą. Liczba „przejść” może być różna zależy od reakcji skóry, jej typu i problemu z jakimi mamy do czynienia. W technologii lasera CO2 istotne jest to, ze pomimo naświetlenia całego obszaru skóry jedynie ok. 25% jest zniszczone podczas jednego zabiegu, co gwarantuje bardzo dobry efekt naprawczy bez ryzyka powikłań.
Efekty
Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, może też piec. Obrzęk może utrzymywać się przez kilka dni, uczucie nadwrażliwości skóry do dwóch- trzech tygodni. Skórę należy myć łagodnymi środkami oraz pielęgnować kremami przyspieszającymi regenerację. Przez miesiąc po zabiegu konieczna jest pełna ochrona przeciwsłoneczna.
Efekt jest długotrwały- trwale likwiduje blizny oraz blizny potrądzikowe. Efekt estetyczny odmłodzenia utrzymuje się nawet do dwóch lat. Najlepiej działa seria 2-3 zabiegów, ale różnica już po jednym widoczna jest znaczna różnica.
Przeciwskazania
Ciąża
Karmienie piersią
Przyjmowanie leków fotouczulających
Choroby nowotworowe w trakcie leczenia, czynne infekcje skórne
Cennik
W przypadku blizn / rozstępów cena ustalona jest indywidualnie w zależności od wielkości opracowanego obszaru. Zalecane jest wykonanie od 3-4 zabiegów w odstępach min 4 tygodni. W pakiecie taniej – 3 zabiegi na twarzy tylko 2700 zł (cena regularna 3900 zł).