lek. med.

Marek Klar

O specjaliście

Lek. Marek Klar jest absolwentem wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po ukończeniu studiów w 1992 roku rozpoczął pracę w miejskim szpitalu w Katowicach Bogucicach, początkowo pracując jako lekarz stażysta, następnie jako asystent, a obecnie pełnił funkcję kierownika oddziału chirurgii. Zainteresowania zawodowe doktora Klara koncentrują się wokół medycyny zabiegowej. W 2001 roku uzyskał tytuł specjalisty drugiego stopnia z chirurgii ogólnej. Trzy lata później specjalizował się w dziedzinie medycyny ratunkowej, a w 2012 roku otrzymał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

Doktor Klar jest ambitnym specjalistą, który dba o wysoki poziom wiedzy i umiejętności w dziedzinie chirurgii. Odbył wiele szkoleń i staży specjalizacyjnych w USA oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie nostryfikował swój dyplom otrzymując prawo wykonywania zawodu na Wyspach Brytyjskich. Uczestniczył w kursie rekonstrukcji piersi organizowanym przez European Society of Surgery oraz szkoleniu poświęconemu diagnostyce i leczeniu niezaawansowanego raka piersi organizowanych przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne. Ukończył kursy specjalizacyjne z radiodiagnostyki, chirurgii onkologicznej i patologii nowotworów organizowane przez Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Otrzymał certyfikat w zakresie wykorzystania laserów Ascepion w medycynie estetycznej. Regularnie bierze udział w kongresach i zjazdach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej i Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. M. Klar

Doktor Marek Klar wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i medycyny estetycznej. Przeprowadza operacyjne leczenie nowotworów piersi, w tym mastektomie i operacje oszczędzające pierś (Breast Conserving Treatment, BCT). Ten ostatni zabieg polega na wycięciu guza nowotworowego w granicach tkanek zdrowych wraz z usunięciem regionalnych węzłów chłonnych w dole pachowym. Wykonuje zabiegi laparoskopowe, w tym wycięcie pęcherzyka żółciowego. Operuje guzy jelita grubego. Przeprowadza plastykę przepuklin. W leczeniu żylaków podudzi stosuje techniki minimalnie inwazyjne.

W zakresie chirurgii plastycznej przeprowadza rekonstrukcje piersi, szczególnie po zabiegach usunięcia nowotworów. Wykonuje także zabiegi powiększania piersi. Przeprowadza chirurgiczną plastykę powłok brzusznych. Specjalizuje się w blefaroplastyce powiek górnych i w lipolizie laserowej. Wykonuje również drobne zabiegi takie jak usuwanie blizn oraz poprawia wygląd skóry za pomocą laseroterapii.

Manager / Opiekun pacjenta